Kontakt:

GALERIE MARIÁNSKÁ Pražská třída 1 370 04 České Budějovice Tel. +420 731 624 908 E – mail: info@galerie-marianska.cz

Otevírací doba:

Út – Pá: 10:00 – 17:00 So – Ne 12:00 – 17:00

Galerie Mariánská

Budova bývalých Mariánských kasáren, která je jednou z dominant českobudějovického centra, se v roce 2015 přeměnila na Galerii Mariánská. Galerie v budově bývalých Mariánských kasáren reflektuje potřebu obyvatel i návštěvníků stotisícového města objevovat kulturu a setkávat se v prostředí, které tomu odpovídá svou kvalitou i velkým, členitým prostorem. Galerie se věnuje prezentaci širokého spektra umění od fotografie přes malbu, sochu, architekturu a užité umění až po nová media.

Usilujeme o vytvoření příjemného prostředí, kde se široká veřejnost může seznámit se současným uměním, ale i staršími díly. Galerie Mariánská návštěvníkům nabízí tvorbu domácích i mezinárodních umělců. Expozice není trvalá, ale mění se tak, aby se návštěvník mohl vracet a vždy ho překvapilo něco nového.

Budova bývalých Mariánských kasáren byla postavena v roce 1844 a vojnu si v nich odsloužil například Jaroslav Hašek či Václav Havel. Po roce 1990 stavba postupně chátrala. V roce 2011 ji koupil soukromý investor aby do ní přivedl nový, kulturní život. Podařilo se tak obohatit kulturní život Českých Budějovic.

Informace o výstavách a probíhajících akcí na www.galerie-marianska.cz