Otevírací doba

Po–Pá: 7:00–19:00
So:
8:00–16:00
Ne:
zavřeno

Web:

Cara Plasma

O společnosti Cara Plasma

Cara Plasma se specializuje na odběr krevní plazmy a patří mezi přední odběrová centra v Česku. Společnost si zakládá na nejnovějších technologiích, její dárcovská centra jsou nejmodernějšími v republice, zároveň dbá na osobní přístup ke svým dárcům. Darovaná plazma z center Cara Plasma se využívá na výrobu životně důležitých léků, které pomáhají lidem se závažnými onemocněními. Cílem společnosti je spolu s dárci pomáhat těm, kterým léky z krevní plazmy umožňují kvalitní a nezávislý život.

Cara Plasma byla založena jako ryze český rodinný podnik v roce 2013 v Praze a patří dnes v oboru mezi desítku nejlepších firem v Evropě. Cara Plasma čítá přes 150 zaměstnanců a má dárcovská centra v Praze, Brně, Jihlavě, Břeclavi, Českých Budějovicích a do konce roku chystá otevřít další tři pobočky ve větších okresních městech.

Krevní plazma, její užití a odběr

Krevní plazma je vzácná tělní tekutina, která se v moderní medicíně stala nenahraditelnou součástí řady léků pro pacienty s poruchami srážlivosti krve, sníženou imunitou nebo onkologickými onemocněními. Je velmi cenná i při léčbě popálenin, úrazů nebo při velkých ztrátách krve. Krevní plazma se získává z odebrané krve, ve které má na starosti distribuci potřebných živin do těla. Důležitou složkou krevní plazmy jsou bílkoviny, a to pro svoji funkci srážlivosti krve, ochraně proti infekcím a přenosu cukrů, lipidů, hormonů a metabolických produktů v těle.

Samotný proces odběru plazmy (plazmaferéza) trvá zhruba 45 minut. Po ukončení odběru se krev bez plazmy vrací zpět do těla dárce a krevní plazma se v těle sama obnoví do 48 hodin. Darovat krevní plazmu je možné každých 14 dní. Náhradu za odběr může dárce požádat po úspěšném odběru. Aktuální výše náhrady činí 700,-Kč.

Objevte svůj styl s naším skvělým příslušenstvím k telefonu. Schöne handyhüllen – Najděte své dokonalé pouzdro na telefon a pozvedněte své zařízení elegancí.