MARIÁNSKÁ, KDYŽ CHCETE NAKOUPIT, NE NAKUPOVAT

Adresa:

Pražská tř. 1, 370 04 České Budějovice

Otevírací doba:

Denně od 8:00 do 20:00

Kontakty:

E-mail: info@marianska.org tel.:+420 731 591 642

Od června 2018 již nebude problém zaparkovat přímo v centru Českých Budějovic. Vznikne tady nové nákupní centrum a parkhaus Mariánská, které návštěvníkům umožní parkování 5 minut od hlavního náměstí Přemysla Otakara II. Tři patra této stavby jsou koncipována jako prostor, kde návštěvníci komfortně zaparkují, nakoupí si a pohodlně zařídí i pochůzky v centru města. Budova navazuje na již stávající Residenci Mariánskou poskytující vysoký standard bydlení. Vzniknul tak ucelený komplex obchodní centrum MARIÁNSKÁ.

Přízemí nové stavby je věnováno obchodní části. Hlavní plochu tvoří supermarket Billa, tabák Valmont, prodejna Pepco, prodejna vltavínových šperků a Cara Plasma, která se specializuje na odběr krevní plazmy.

  1. patro, 2. patro a střecha budovy jsou koncipovány jako parkovací dům, který obyvatelům a návštěvníkům Českých Budějovic poskytuje 160 parkovacích míst. Zde je možné krátkodobé parkování nebo dlouhodobé parkování.

Nové obchodní centrum a parkhaus Mariánská je situováno ve dvoře bývalých Mariánských kasáren. Vstup je z ulice Pražská třída a Husova třída. Objekt je průchozí v podobě pasáže, která propojuje Pražskou třídu s ulicí Jaroslava Haška. Vjezd na parkoviště je situován z ulice Jaroslava Haška.

Historicky v těchto místech byl dvůr využívaný vojáky, kteří sloužili v bývalých Mariánských kasárnách. Původní kasárny byly postaveny v roce 1844. Armáda v rámci snižování stavu v roce 1990 kasárny opustila a objekt předala městu.  Díky soukromému investorovi byla v roce 2015 dokončena rekonstrukce objektu bývalých Mariánských kasáren, který dnes slouží jako hotel, galerie a komerční prostory.