MARIÁNSKÁ, KDYŽ CHCETE NAKOUPIT, NE NAKUPOVAT

Adresa:

Pražská tř. 1, 370 04 České Budějovice

Otevírací doba:

Denně od 8:00 do 20:00

Kontakty:

E-mail: info@marianska.org
tel.:+420 731 591 642

Od června 2018 již nebude problém zaparkovat přímo v centru Českých Budějovic. Vznikne tady nové nákupní centrum a parkhaus Mariánská, které návštěvníkům umožní parkování 5 minut od hlavního náměstí Přemysla Otakara II. Tři patra této stavby jsou koncipována jako prostor, kde návštěvníci komfortně zaparkují, nakoupí si a pohodlně zařídí i pochůzky v centru města. Budova  navazuje na již stávající Residenci Mariánskou poskytující vysoký standard bydlení a Galerii Mariánskou, která je dějištěm mnoha uměleckých výstav a vernisáží. Vzniknul tak ucelený komplex obchodní centrum MARIÁNSKÁ.

Přízemí nové stavby je věnováno obchodní části. Hlavní plochu tvoří supermarket Billa, drogerie Teta, tabák Valmont, prodejna Pepco, směnárna a další.

  1. patro, 2. patro a střecha budovy jsou koncipovány jako parkovací dům, který obyvatelům a návštěvníkům Českých Budějovic poskytuje 160 parkovacích míst. Zde je možné krátkodobé parkování nebo dlouhodobé parkování.

Nové obchodní centrum a parkhaus Mariánská je situováno ve dvoře bývalých Mariánských kasáren. Vstup je z ulice Pražská třída a Husova třída. Objekt je průchozí v podobě pasáže, která propojuje Pražskou třídu s ulicí Jaroslava Haška. Vjezd na parkoviště je situován z ulice Jaroslava Haška.

Historicky v těchto místech byl dvůr využívaný vojáky, kteří sloužili v bývalých Mariánských kasárnách. Původní kasárny byly postaveny v roce 1844. Armáda v rámci snižování stavu v roce 1990 kasárny opustila a objekt předala městu.  Díky soukromému investorovi byla v roce 2015 dokončena rekonstrukce objektu bývalých Mariánských kasáren, který dnes slouží jako hotel, galerie a komerční prostory.